Intercontinental Almaty Ankara Hotel – Almaty

   
     Kazakistan'ın Almaty şehrinde, 1996 yılında yapımı tamamlanan ve işletmeye açılan Intercontinental Almaty, Ahsel Grup'un yapım ve işletmesini üstlendiği en büyük yatırımıdır. Farklı ülkelerden gelen seçkin konukları ağırlayan ve büyük organizasyonlara ev sahipliği yapan otel, 277 lüks oda ve suitleriyle ve mükemmel hizmet anlayışı ile Almaty'nin en prestijli 5 yıldızlı otelidir. Her türlü olanağın sağlandığı lüks odaları, yüzme havuzu, Türk hamamı, fitness merkezi ve zengin menüsü ile kusursuz hizmet sunan Intercontinental Almaty, 2006 ve 2007 yıllarında üst üste turizm oscarları olarak bilinen Dünya Turizm Otelleri'nde "Kazakistan'ın En İyi Oteli" ünvanına ve 2007 yılında da özellikle Amerika'da büyük saygınlığı olan "5 Star Diamond" ödülüne sahip olmuştur. Ayrıca otel en son 2007 yılında "Quality Crown" ödülüne layık görülmüştür.
    2007 yılında tamamen yenilenen otelde, iş merkezi ve ticaret merkezi yatırımları ile konsept geliştirilmesi düşünülmektedir. Proje kapsamında Kazakistan'ın konaklama, ofis, kongre, tanıtım, alışveriş ve eğlence alanındaki tüm ihtiyaçlarını, 5 yıldız üzeri hizmet anlayışı ve çevre konusunda duyarlı işletme misyonu ile karşılayacak entegre tesisler zinciri oluşturulacaktır.
    Intercontinental Almaty Otel 600 yatak kapasitesine sahiptir. Konuklar, üstün konfora sahip çok amaçlı odalarda 5 yıldız üzeri hizmet anlayışıyla ağırlanmaktadır.
    Kazakistan'a gelen seçkin kişilerin vazgeçilmez konaklama noktası olmasının yanı sıra Almaty sakinleri için de şehrin en gözde ve prestijli mekanlarından biridir.
    Asian Cafe, Bon Bon Patisserie, Lobby Atrium Bar ve Belvedere Grill Restaurant otelin 24 saat yaşanan bir merkez olmasında rol oynayan birimlerdir.
    The Bosphorus Restaurant'da Türk mutfağının zenginlikleri otel misafirlerine yine Türk gelenekselliğiyle sunulmaktadır.

  • Yapım
  • Yapım
  • İşletme
  • İşletme
  • Yatırım
  • Yatırım