Kemer Türkiz Marina - Antalya


     Kemer Türkiz Marina, 230 yat denizde, 140 yat karada konaklama kapasitesi ile ülkemiz kıyılarında bulunan 16 belgeli yat limanından biridir. 1 Ocak 2007 tarihi itibari ile Ahsel Grup bünyesine katılan Kemer Türkiz Marina 55.000 m2 kara alanı ve 48.000 m2 deniz alanından oluşmaktadır.
     Kemer Türkiz Marina verdiği servisler açısından uluslararası standartlara sahiptir. Güvenlik ve deniz hizmetleri, akaryakıt, elektrik, su ikmal hizmetleri, marina alışveriş merkezi, yat bakım – onarım üniteleri ve 60 ton kapasiteli tekne karaya alma aracı ile yat sahiplerinin her türlü ihtiyacına cevap vermektedir. 140 yata aynı zamanda karada bakım – onarım hizmeti verebilme olanağı bulunan marina işletmesi bu hizmetlerini, yat bakım atölyelerinde uzman teknisyenler tarafından uluslararası standartlarda vermektedir.
     Kemer Türkiz Marina coğrafi konum özelliğinin yanısıra içinde barındırdığı özel mekanlardaki yüksek hizmet anlayışı ile Uluslararası Yatçılık ve Marinacılık Birliği tarafından (TYHA) “5 Çapa” ödülüne layık görülmüştür. Restaurant, bar, yat kulubü, uluslararası kütüphane, alışveriş merkezi, tenis kortları gibi birimler marinayı daha da özelleştirmektedir.
     Kemer Türkiz Marina’nın iki yanında yer alan ve yine Ahsel Grup’a ait olan Ayışığı Koyu ve Tesisleri ile Türkiz Hotel birlikte büyük bir turizm kompleksi oluşturmaktadır. Her iki koydaki plajlar ve Marina Mavi  Bayrak’a sahiptir.
     Toros Dağları eteklerindeki çam ormanına kurulu Marina, Phaselis, Olympos, Aspendos, Side, Perge ve Thermessos gibi antik merkezlere yakınlığı ile de önemli bir konumdadır. Ayrıca kayak merkezi ve av çiftliklerine de sadece yarım saat mesafededir.

 

  • İşletme
  • İşletme
  • Yatırım
  • Yatırım